FLORIDA INTERNATIONAL ÜNİVERSİTESİ

AKADEMİK BÖLÜMLER: Mühendislik ve Bilgisayar Bilimi İletişim & Tasarım

Üniversite Detayları:

Genel Bakış

Florida Uluslararası Üniversitesi (FIU), Florida, Miami'deki büyükşehir kamu araştırma üniversitesidir. FIU'nun Miami-Dade İlçesinde iki büyük kampüsü vardır; ana kampüsü Üniversite Parkında bulunmaktadır. Florida International University, Carnegie Foundation tarafından en yüksek araştırma etkinliğine sahip araştırma üniversitesi seçilmiş olup, Florida eyaleti tarafından araştırma üniversitesi olarak kabul edilmiştir.

Florida International University (FIU); işletme, mühendislik ve hukuk bölümlerinin de dahil olduğu alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan bir kamu araştırma üniversitesidir. FIU, dünya çapında 10'dan fazla lokasyonda, 140'ın üzerinde ülkeden kültür çeşitliliğine sahip olup, 3.500 kişilik bir öğrenci topluluğuna hizmet vermektedir.

FIU, Mühendislik ve Bilişim Fakültesi, 109'dan fazla ödüllü ve patent sahibi fakülte araştırmacısı ile Güney Florida'nın önde gelen mühendislik eğitimi kaynağıdır. Fakülte, biyomedikal ve inşaat yönetimi de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede tam akredite edilmiş eğitim programları sunmaktadır.

Üniversite, 23 yüksekokul ve okulda 280'den fazla ana dal ile 191 öğretim programı sunmaktadır. FIU, mimarlık, işletme, mühendislik, hukuk ve tıp gibi pek çok lisansüstü programa sahip olup, 81 yüksek lisans, 34 doktora programı sunar.

FIU, Güney Florida'daki en büyük üniversite, Florida'daki en büyük ikinci ve ABD'deki dördüncü en büyük üniversitedir. 2016 sonbaharında toplam kayıt, 8.770 lisansüstü öğrencisi de dahil olmak üzere 55.112 öğrenciye sahiptir. Üniversite sıralaması ve incelemelerine göre, FIU öğrencilerinin % 92'si kampüs dışında kalırken, öğrencilerin % 8'i  kolej tarafından işletilen veya üniversiteye bağlı" konutlarda yaşıyor.

 

Adres: Üniversite Parkı, Miami, FL 33199

Telefon: (305) 348-2000

Web sitesi: https://www.fiu.edu/

Lisans Öğrencileri: $ 47. 586

Devlet İçi Öğrenim: $ 6.558

Devlet Dışı Öğrenim: $ 18.956

2019 Sıralama:    Genel Sıralama            187/301

                                     Mühendislik                    146

                                     İşletme (Uluslararası)  146