FLORİDA TARIM VE MEKANİK ÜNİVERSİTESİ (FAMU)

AKADEMİK BÖLÜMLER: İşletme Yönetimi

Üniversite Detayları:

Genel Bakış

Akademik Mükemmellik, Uygun Fiyat ve Çeşitlilik

FAMU’nun akademik başarıları, sağlamış olduğu eşsiz eğitim ve öğretim programlarıyla öğrenciler nazarında önemli bir değere sahiptir. 2014 yılında FAMU, 2014 ABD bülten Haberleri ve Dünya Raporu'nun verileri nazarında “En İyi Ulusal Üniversiteleri” arasında kabul görmüştür. ABD Bülten Haberleri ve Dünya Raporu, FAMU’yu 2015 yılında ülkedeki en iyi siyahi ve çok uluslu üniversite olarak sıralamaktadır. Üniversitenin veri tabanına göre (2013) “Güneydoğu'daki En İyi” üniversite olup, Florida’da uygun fiyata yüksek kaliteli bir eğitim almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

FAMU düşünce, bakış açısı ve kültürel çeşitliliğe büyük önem vermektedir. Üniversite, Amerika Birleşik Devletleri ve birkaç Afrika ülkesi, Bahamalar, Brezilya, Endonezya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri de dâhil olmak üzere 70'ten fazla ülkeden gelen yaklaşık 10.000’e yakın kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Öğrenci topluluğu, tüm etnik, sosyo-ekonomik ve farklı dini kökenlerden oluşan temsilcileri içermektedir.

Çok çeşitli Akademik Programlara sahip olması FAMU'nun Öğrenciler tarafından tercih edilmesinde büyük önem arz etmektedir.

Florida Tarım Ve Mekanik Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler kariyer hedeflerine ulaşmak için çok çeşitli programlar ve akademik çalışmalar içerisinde yer almaktadır. Üniversite, çeşitli akademik alanlarda 54 lisans programı, 29 yüksek lisans programı, üç profesyonel derece ve 12 doktora programı sunmaktadır.

En popüler lisans programları işletme, biyoloji, ceza hukuk sistemi ve sağlık bilimlerinden oluşmaktadır. Hayvan Bilimlerin’den, Mühendislik ve Hemşirelik programlarına kadar her alanda programlar mevcuttur. Ek olarak, okul birkaç farklı bölüm için özel lisans programları sunmaktadır. Bunlara caz çalışmaları, kardiyopulmoner bilimler, gazetecilik, sağlık bilimi ve yönetimi gibi ana dallar dâhildir.

Adres: 1601 Martin Martin Luther King Jr Blvd, Tallahassee, FL 32307.

Telefon: (850) -599-3000+

Web sitesi: https://www.famu.edu/

Lisans Öğrencileri:    $ 8.024

Devlet İçi Öğrenim:    $ 5.785

Devlet Dışı Öğrenim:   $ 17.725