• Program nasıl çalışır?

  2 yıl Türkiye’de 2 yıl Amerika’da okumak için başvurularınızı İstanbul’daki Study in Florida ofislerinden yapabilirsiniz. Türkiye’de okuyacağınız ilk 2 yıl %50 burslu olarak gerçekleşir. Lise diplomanız dışında herhangi bir koşulumuz yok, kaydınızı yaptırdığınızda kabul süreci hemen başlar. İlk 2 yıl eğitimler Amerika'dan gelen akredite profesörler tarafından İstanbul’daki eğitim merkezlerinde gerçekleşecektir. İstanbul’da verilen derslerin içerikleri, metotları ve kaliteleri Florida Üniversitelerindekiler ile aynıdır. 2 yılı tamamladıktan sonra öğrenciler Florida’da okumaya hazır hale gelir. İstanbul’da 2 yılı tamamladıktan sonra öğrenciler Florida’da seçtikleri üniversitede seçtikleri bölüme yerleşerek eğitimlerine devam ederler. Florida’da seçtikleri üniversiteyi tamamladıklarında her yerde geçerli olacak diploma ile mezun olurlar.

   2+2 GLOBAL EĞİTİM YOLU

  Study in Florida, Amerika Devlet Üniversitelerinde olan “Open Enrollment” eğitim konseptini tüm dünyadaki uluslararası öğrencilere getiren 2+2 global eğitim programı tasarladı. Program, lise diplomasına sahip öğrencilerin ABD’deki bir akademik kuruma kayıt olmalarını ve ilk iki yıl için kendi ülkelerinden ayrılmalarına gerek kalmaksızın seçtikleri lisans programına başlamalarını sağlar. Bundan sonra, öğrenciler seçtikleri bölümü tamamlamak için seçtikleri Florida Üniversitesine transfer olurlar. 

  Programa Kayıt Olurken öğrenciler 2 seçeneğe sahip olacaklar;

  1.Seçenek: Florida’da başla:  4 senelik programın tamamını Amerika’da okuyabilirsiniz. İlk 2 yıl  devlet üniversitesi olan Broward College’a kabul edilerek burada eğitiminizi tamamladıktan sonraki 2 yıl seçeceğiniz diğer anlaşmalı Florida üniversitelerinde okumaya devam eder ve 4 yıllık diplomanızı alırsınız.

   2. Seçenek : Türkiye’de başla, Florida’da devam et:  Florida Devlet Üniversitesi olan Broward College tarafından kabul edilirsiniz ve 1. Ve 2. Yıl eğitim programlarınıza İstanbul'da başlarsınız. İstanbul’da  olan eğitimler Amerika'dan gelen akredite profesörler tarafından verilmektedir. Öğrenci en fazla iki yıl sonra veya eğitim programı sırasında herhangi bir zamanda eğitim derecesini tamamlamak için ABD'de seçtiği üniversitenin kampüsüne transfer olabilir. Bu seçeneği seçen öğrenciler, Türkiye'deki derslere katılırken Florida'daki üniversite standart uluslararası öğrenci öğreniminin% 50'sine kadar burs alacaktır.

@ 2019. Study in Florida, program ve faaliyetlerinde ırk, renk, cinsiyet, ulusal köken, din, yaş, sakatlık, medeni hal, cinsel tercih, genetik bilgi veya yasal olarak korunan diğer sınıflandırmalara göre ayrım yapmamaktadır.