• Program nasıl çalışır?

  2 yıla kadar Türkiye’de okuyarak ardından eğitiminizi Amerika'da tamamlamak için başvurularınızı İstanbul’daki Study in Florida ofislerinden yapabilirsiniz. Türkiye’de okuyacağınız yıllar %50 burs garantilidir. Lise diplomanız dışında herhangi bir koşulumuz yok, kaydınızı yaptırdığınızda kabul süreci hemen başlar. Türkiye'deki eğitimler Amerika'dan gelen akredite öğretmenler tarafından İstanbul’daki eğitim merkezlerinde gerçekleşecektir. İstanbul’da verilen derslerin içerikleri, metotları ve kaliteleri Florida Üniversitelerindekiler ile aynıdır. İstanbul’da maksimum 2 yıla kadar eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Florida’da seçtikleri üniversitede seçtikleri bölüme yerleşerek eğitimlerine devam ederler. Üniversite eğitimini tamamladıklarında her yerde geçerli olacak diploma ile mezun olurlar.

  GLOBAL EĞİTİM YOLU

  Study in Florida, Amerika Devlet Üniversitelerinde olan “Open Enrollment” eğitim konseptini tüm dünyadaki uluslararası öğrencilere getiren  global eğitim programı tasarladı. Program, lise diplomasına sahip öğrencilerin ABD’deki bir akademik kuruma kayıt olmalarını ve ilk iki yıla kadar kendi ülkelerinden ayrılmalarına gerek kalmaksızın seçtikleri lisans programına başlamalarını sağlar. Bundan sonra, öğrenciler seçtikleri bölümü tamamlamak için seçtikleri Florida Üniversitesine transfer olurlar. 

  Programa Kayıt Olurken öğrenciler 2 seçeneğe sahip olacaklar;

  1.Seçenek: Florida’da başla:  4 senelik programın tamamını Amerika’da okuyabilirsiniz. Önce devlet üniversitesi olan Broward College’a kabul edilerek burada eğitiminize başlarsınız, dilediğiniz zaman seçeceğiniz diğer anlaşmalı Florida üniversitelerinde okumaya devam eder ve 4 yıllık diplomanızı alırsınız.

  2. Seçenek : Türkiye’de başla, Florida’da devam et:  Florida Devlet Üniversitesi olan Broward College tarafından kabul edilirsiniz ve 1. veya 2. yıla kadar eğitim programlarınızı İstanbul'da tamamlarsınız. İstanbul’da  olan eğitimler Amerika'dan gelen akredite profesörler tarafından verilmektedir. Öğrenci en fazla iki yıl sonra veya eğitim programı sırasında herhangi bir zamanda eğitim derecesini tamamlamak için ABD'de seçtiği üniversitenin kampüsüne transfer olabilir. Bu seçeneği seçen öğrenciler, Türkiye'deki derslere katılırken Florida'daki üniversite standart uluslararası öğrenci öğreniminin% 50'si kadar burs alacaktır.