• Broward College- Uluslararası Merkezler ve Bağlı Kuruluşlar

  Broward College, Aspen Enstitüsü tarafından Amerika Birleşik Devletleri`ndeki ilk 3 kolej arasında seçilmiştir. 1960 yılında Florida eyaletinde kurulan Broward College, Florida Kolej ve Üniversite sisteminin bir parçasıdır. 62.000'in üzerindeki öğrenci nüfusu ile Broward College, Güney Florida, online ve 17 uluslararası lokasyonda bulunan kampüslerinde sertifika, önlisans ve lisans derecelerini içeren 140`dan fazla program sunmaktadır. Uluslararası kampüslerimiz, Çin, Hindistan, Singapur, Vietnam, Sri Lanka, Brezilya, Peru, Ekvador, İspanya ve şimdi Türkiye'de bulunan öğrencilere hizmet vermektedir. Broward, ABD ve dünyadaki en yüksek akreditasyon kurumlarından biri olan SACS-COC tarafından akredite edilmiştir. Havacılıktan, Mühendisliğe, Tıptan, Sinemaya, hemen hemen her disiplinde programlar sunmaktadır. Kurslarımız dünyanın her yerinde akredite edilmiştir. YÖK`ün SACS akreditasyonunu kabul etmesi dolayısıyla bu ülkelere Türkiye de dahildir.

  Türkiye'deki öğrencilerin Broward College’a neredeyse hiçbir kayıt kabul şartı olmadan kayıt olmalarını sağlayan programımızı başlatmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Öğrenciler uluslararası öğrenci olarak ücretlendirilmeyecekler ve Broward profesörleri tarafından Türkiye'de Broward College derslerini alabilecekler. Öğrenciler hazır olduklarında, Florida'daki bir Broward College kampüsüne veya Florida, ABD, Kanada veya dünyadaki herhangi bir üniversite ortağımıza transfer olabilir.

  Ayrıca, Broward College, öğrencilere üniversite öğrencileri olarak başarılı olmaları için gerekli dil ve öğrenme becerilerini kazandırabilecek, yoğun bir program olan benzersiz bir Akademik İngilizce programı başlatıyor (Akademik Amaçlı İngilizce: EAP). EAP, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki üniversitelerde ana dili İngilizce olmayanlar için lider bir dil eğitim programıdır.

  Broward College Uluslararası Eğitim program modeli

  Broward College, 1974'ten bu yana Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan öğrencilere Amerikan eğitim olanakları sağlamak için dünya çapında iki ve dört yıllık üniversitelerle ortaklık yapmaktadır. BC Uluslararası Eğitim program modeli, öğrencilerin lisans derecesinin son iki yılını tamamlamak için ABD'deki bir üniversiteye geçmeden önce kendi ülkelerinde önlisans derecesini almalarını sağlamaktadır.

  2007'de ilk uluslararası Broward College Center Ekvador'da kurdu. Ekvador’da elde edilen başarılara dayanarak, ikinci Broward College Uluslararası Merkezi 2010’da Peru’da kuruldu. Sonraki yıl, denizaşırı ülkelerde iki merkez daha açıldı: Hindistan ve Sri Lanka’da. Her uluslararası merkezin devam eden başarısından sonra, takip eden yıllarda günümüze kadar Asya'da üç tane merkez daha kuruldu: biri Vietnam'da, diğeri Şangay, Çin'de ve sonunda Endonezya'da. O zamanlar Güney Amerika'da (Bolivya ve Brezilya) ve biri İspanya'da iki merkez daha kuruldu. Ek olarak, Kuveyt ve Singapur'da iki Broward College uluslararası merkezi de kuruldu. Halen 2019'da uluslararası toplam 10 merkez ve 3 bağlı kuruluş bulunmaktadır.

  Broward Center of Turkey, BC International ailesinin en yeni üyesi olmaktan gurur duymaktadır.